США. Дикий Захід 2017. Секвоя Парк

Каліфорнія – штат альтернативної енергетики. Дуже багато вітряків та сонячних панелей. Має амбітні плани щодо отримання 50% енергії з відновлювальних джерел до 2030 року

“Минулі” серії –
1. Лось Анжелесь
2. Перша каліфорнійська rd
3. Сан Франциско та Пірс 39
4. Стенфорд та Силіконова долина
5. Музей Intel

Поснідавши та погодувавши коня помчали до наступної зупинки в нашій подорожі – парку велетенських дерев.

Секв́оя вічнозел́ена (також секвойя вічнозелена) (Sequoia sempervirens) — є єдиним живим видом деревних рослин з роду секвоя (Sequoia) родини Кипарисові. Представники цього виду є найвищими деревами на Землі. Вважається, що більше 95 % від первісної частини старовікових лісів червоного дерева було вирубано для деревини[3]. Два інших роди, секвоядендрон і метасеквоя, у підродині Sequoioideae тісно пов’язані з родом секвоя.

Природний ареал роду — Тихоокеанське узбережжя Північної Америки. Окремі екземпляри секвої досягають висоти понад 110 м — це одні з найбільших дерев на Землі. Максимальний вік — понад 3 000 років (секвоя росте до шести тисяч років).

Спочатку секвої називали каліфорнійськими соснами або мамонтовими деревами, через схожість загнутих догори гілок з бивнями мамонтів.

Секвоя вічнозелена потребує дуже вологого клімату, тому не росте від берега далі ніж на 32-48 км, залишаючись у смузі впливу морського туману.

Через перенасиченість вологою дерева дуже часто падають. Діаметр цього кореню – десь 2.5-3м..

Спили величезних стовбурів гігантського дерева секвої досягають 12 метрів у поперечнику.

Об’єм найпотужнішої гігантської секвої (Sequoiadendron giganteum) «Генерал Шерман» дорівнює 1 488 м³.

Дерево не влазить в 20мм. Тому вертикальна панорама з декількох кадрів. Хоча це й не найвище дерево, але найбільше за об’ємом.
Диаметр стовбуру біля основи – 11.1м.

Нагулявшись парком їдемо на ночівлю в готель Lamplighter в містечку Visalia.

Надобраніч. Далі буде “Довга дорога в дюнах“.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.