Каліфорнія – штат альтернативної енергетики. Дуже багато вітряків та сонячних панелей. Має амбітні плани щодо отримання 50% енергії з відновлювальних джерел до 2030 року
“Минулі” серії –
1. Лось Анжелесь
2. Перша каліфорнійська rd
3. Сан Франциско та Пірс 39
4. Стенфорд та Силіконова долина
5. Музей Intel
Поснідавши та погодувавши коня помчали до наступної зупинки в нашій подорожі – парку велетенських дерев.
Секв́оя вічнозел́ена (також секвойя вічнозелена) (Sequoia sempervirens) — є єдиним живим видом деревних рослин з роду секвоя (Sequoia) родини Кипарисові. Представники цього виду є найвищими деревами на Землі. Вважається, що більше 95 % від первісної частини старовікових лісів червоного дерева було вирубано для деревини[3]. Два інших роди, секвоядендрон і метасеквоя, у підродині Sequoioideae тісно пов’язані з родом секвоя.
Природний ареал роду — Тихоокеанське узбережжя Північної Америки. Окремі екземпляри секвої досягають висоти понад 110 м — це одні з найбільших дерев на Землі. Максимальний вік — понад 3 000 років (секвоя росте до шести тисяч років).
Спочатку секвої називали каліфорнійськими соснами або мамонтовими деревами, через схожість загнутих догори гілок з бивнями мамонтів.
Секвоя вічнозелена потребує дуже вологого клімату, тому не росте від берега далі ніж на 32-48 км, залишаючись у смузі впливу морського туману.
Через перенасиченість вологою дерева дуже часто падають. Діаметр цього кореню – десь 2.5-3м..
Спили величезних стовбурів гігантського дерева секвої досягають 12 метрів у поперечнику.
Об’єм найпотужнішої гігантської секвої (Sequoiadendron giganteum) «Генерал Шерман» дорівнює 1 488 м³.
Дерево не влазить в 20мм. Тому вертикальна панорама з декількох кадрів. Хоча це й не найвище дерево, але найбільше за об’ємом.
Диаметр стовбуру біля основи – 11.1м.
Нагулявшись парком їдемо на ночівлю в готель Lamplighter в містечку Visalia.
Надобраніч. Далі буде “Довга дорога в дюнах“.